Telefon:  604 720 693

Email:

Szkolenia dla nauczycieli - JOLLY PHONICS

Wszystkich nauczycieli zainteresowanych szkoleniami w Centrum Językowym Kids Talk - zapraszamy do kontaktu tel. 604 720 693
Dr Sylwia Dżereń-Głowacka jest profesjonalnym trenerem Jolly Phonics.


JOLLY PHONICS


Program Jolly Phonics w początkowym zamierzeniu autorów stworzony był do nauki czytania dla dzieci anglojęzycznych. Jego atrakcyjność, multisensoryczność oraz niezwykła skuteczność zafascynowała także nauczycieli języka angielskiego jako języka obcego na całym świecie. Szybko okazało się, że Jolly Phonics zawiera wszystko, czego nauczyciele oczekują od pełnego programu nauki języka angielskiego, a fakt, że również dzieci nieanglojęzyczne zaczynają dzięki niemu samodzielnie czytać już w pierwszym roku nauki jest jego dodatkowym atutem.

Jolly Phonics przyciąga przejrzystą i konsekwentną formą zajęć, niedrogimi podręcznikami, skutecznymi pomocami dydaktycznymi. Na każdych zajęciach daje dzieciom cenne dla nich poczucie robienia kolejnego kroku przybliżającego ich do wytyczonego celu: rozpracowania systemu angielskich dźwięków i samodzielności w posługiwaniu się nimi.

Na każdej lekcji dzieci poznają nowy dźwięk i odpowiadający mu zapis graficzny. Zajęcia rozpoczynają się od krótkiego opowiadania i pracy z ilustracjami do danej historyjki. Dzieci poszerzają zakres znanych im słów, pracują nad nabywaniem wprawy w posługiwaniu się językiem angielskim w każdej fazie lekcji i coraz sprawniej łączą i wyodrębniają dźwięki. W rezultacie osiągają nie tylko dużą poprawność językową w obcym języku ale i poczucie pewności siebie w tym działaniu.

Pracę z Jolly Phonics w Wielkiej Brytanii rozpoczynają już 4-5 latki. W Polsce najlepiej sprawdza się on w pracy z 6-7 latkami, choć w naszej szkole nie brakuje głodnych wiedzy 5-latków osiągających wszystkie cele programowe.


Kontakt

Telefon:604 720 693
Email:
WWW: www.kidstalk.pl

91-726 Łódź, ul. Wojska Polskiego 190

Sentencja

"Człowiek, który zna tylko jeden język, nie rozumie żadnego" - Orson Scott Card za Maxem Mullerem

"Granice mojego języka są granicami mojego świata" - Ludwig Wittgenstein