Telefon:  604 720 693

Email:

Oferta szkoły Kids Talk


ZAPISY 2019/2020


 • Ze względu na wyjątkowy profil szkoły, od roku szkolnego 2019/2020, wprowadziliśmy dla nowo przyjmowanych uczniów przedział wiekowy: 4 - 7 lat.
 • 7 lat to górna granica wieku dzieci, pozwalająca na skuteczną naukę podstaw, na których opierają się wszystkie programy, stosowane w naszej szkole.
 • Jolly Grammar łączony jest z programami Fun for Starters/Movers/Flyers wydawnictwa Cambridge.
 • Opis programów Jolly Phonics oraz Jolly Grammar znajduje się poniżej.

Oferujemy Państwu:


 • metodę nauczania inną od wszystkich – Jolly Phonics dla dzieci młodszych i Jolly Grammar dla dzieci starszych,
 • bardzo małe grupy: 5-6 osobowe,
 • zajęcia prowadzone przez native speakerów w każdej grupie,
 • systematyczne monitorowanie postępów dziecka,
 • atrakcyjny system motywacyjny,
 • możliwość wzięcia udziału w obchodach bardziej i mniej znanych świąt anglosaskich: Hallowe'en, Dniu Dziękczynienia, Bożego Narodzenia, Dniu Naleśnika, Dniu Św. Patryka i Wielkanocy,
 • spotkania warsztatowe: wykonywanie dekoracji świątecznych, gotowanie, poszukiwania skarbów, składanie modeli z klocków Lego Technic i wykonywanie prostych doświadczeń naukowych,
 • możliwość przystąpienia do Kółka Teatralnego KIDS TALK DRAMA TEAM i udział w przedstawieniach przygotowywanych w języku angielskim,
 • dodatkowe spotkania w przypadku nieobecności,

Jolly Phonics:


Młodsze dzieci poznają świat angielskich dźwięków, a systematyczna praca nad nimi prowadzi do rozpracowania kodu języka angielskiego ze swobodą zbliżoną do tej, którą posiadają lub nabywają właśnie ich równieśnicy w krajach anglojęzycznych. W przeciwieństwie do swoich rodziców nie będą uczyć się na pamięć jak przeczytać nowy wyraz; zrobią to samodzielnie i z imponującą pewnością swoich umiejętności.

Jolly Phonics stworzyły dwie genialne nauczycielki: Sue Lloyd I Sara Wernam, kóre w latach dziewięćdziesiatych na co dzień borykały się ze słabymi wynikami nauki czytania w Wielkiej Brytanii. Rewelacyjne postępy ich uczniów szybko zwróciły uwagę władz oświatowych i dziś jest to najpopularniejszy program nauki czytania w Wielkiej Brytanii. Jednocześnie, chociaż nie było tego w zamyśle autorów, program zaczął przenikać poza granice krajów anglojęzycznych. Badania prowadzone na Uniwersytecie w Toronto wykazały, że program Jolly Phonics jest równie skuteczny przy nauczaniu dzieci, dla których język angielski jest językiem rodzimym, jak i tych, dla których nie jest. Ponadto, duża dawka rozumienia ze słuchu, rozwijania słownictwa i konieczność częstych wypowiedzi w języku angielskim powodują, że nasi uczniowie czynią niebywale szybkie postępy we wszystkich umiejętnościach językowych: rozumieniu, mówieniu, czytaniu i pisaniu.


Jolly Grammar:


Starsze dzieci mają okazję poznać poszczególne części mowy i nauczyć się budować z nich samodzielnie poprawne zdania. Tego właśnie uczą się w tym samym czasie na lekcjach jezyka polskiego. Kiedy autorzy podreczników Jolly Phonics i Jolly Grammar zapytali mnie, dlaczego w Polsce nie uczymy angielskiego w sposób podobny do sposobu nauczania języka polskiego, doszłam do wniosku, że to całkiem uzasadnione pytanie. Jolly Grammar. wprowadza też pozostałe, alternatywne sposoby zapisu niektórych dźwiekówi i systematycznie rozwija zasób słów o nieregularnej pisowni i wymowie, tzw 'tricky words'. Jolly Grammar jest w naszej szkole kursem towarzyszącym podręcznikom z serii Fun for Straters/Movers /Flyers, dzięki czemu zachowujemy równowagę między pogłębianiem wiedzy szkolnej, a rozwijaniem praktycznych umiejętnosci komunikacyjnych.


Szkolenia dla nauczycieli - Jolly Phonics


Nasza oferta jest skierowana przede wszystkim do nauczycieli języka angielskiego w przedszkolach i klasach nauczania początkowego w szkole podstawowej, ale mogą w nim również wziąć udział rodzice chcący pracować tą metodą ze swoim dzieckiem w domu.

Szkolenie odbywa się w języku angielskim, warunkiem uczestnictwa jest zatem bardzo dobra znajomość tego języka. Szkolenie skierowane jest zarówno do nauczycieli z doświadczeniem jak i tych, którzy są dopiero na początku swej nauczycielskiej kariery. Program sprawdza się w dużych grupach, nie wymaga drogich podręczników i angażuje dzieci w sposób zupełnie wyjątkowy. Jeśli dodamy do tego fakt, że nie wymaga długich przygotowań do każdej lekcji, a nauczyciel ma do dyspozycji gotowe i proste w opanowaniu pomoce dydaktyczne, to macie Państwo już wstępny pogląd na to, czemu program zawdzięcza niebywałą popularność. A to dopiero początek listy jego zalet.


Kontakt

Telefon:604 720 693
Email:
WWW: www.kidstalk.pl

91-726 Łódź, ul. Wojska Polskiego 190

Sentencja

"Człowiek, który zna tylko jeden język, nie rozumie żadnego" - Orson Scott Card za Maxem Mullerem

"Granice mojego języka są granicami mojego świata" - Ludwig Wittgenstein